Lombard

Co można zastawić pod pożyczkę gotówkową?

szkatułka z biżuterią

Wzięcie pożyczki w banku uzależnione jest od posiadania zdolności kredytowej. Nie wszyscy mogą liczyć na stałe zatrudnienie, będące wedle banku gwarancją terminowych spłat należności. Nieplanowane wydatki lub wyczerpujące się oszczędności to jednak sytuacje, które zdarzają się każdemu. Co można wówczas zrobić? Rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa pod zastaw w lombardzie. Aby doszło do takiej transakcji, nie potrzeba wielu formalności. Co więcej, pieniądze otrzymuje się od ręki. O tym, co można zastawić w lombardzie w zamian za gotówkę, piszemy w dalszej części artykułu.

Co może posłużyć jako zastaw?

Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw w lombardzie może być wszystko, co ma określoną wartość. To, ile może być wart dany przedmiot, określa rzeczoznawca. Od oszacowanej przez niego wartości przedmiotu zależy wysokość pożyczki gotówkowej. Najczęściej pod zastaw oddaje się drobne, ale cenne przedmioty takie jak biżuteria, zegarki, sprzęty elektroniczne typu telefony komórkowe, komputery, telewizory, kina domowe oraz akcesoria gospodarstwa domowego. Do lombardu często trafiają też przedmioty kolekcjonerskie takie jak np. złote monety, wartościowe obrazy czy rzeźby. Przedmiotem transakcji bywają także kruszce. Najbardziej opłacalne okazują się, m.in. w naszym lombardzie w Krotoszynie, pożyczki od ręki pod zastaw kamieni szlachetnych, złota lub srebra.

Poza drobnymi przedmiotami formą zabezpieczenia pożyczki gotówkowej w lombardzie mogą być także przedmioty o większych gabarytach. Wśród nich wymienić można np. meble, szczególnie antyki czy też sprzęty budowlane lub sportowe. Popularne jest również oddawanie pod zastaw samochodów, w tym zarówno pojazdów nowoczesnych, jak i kolekcjonerskich. W niektórych przypadkach zdarza się również, że w zamian za szybką pożyczkę gotówkową, klienci decydują się na zastaw nieruchomości (domów, mieszkań i lokali użytkowych) oraz gruntów rolnych. Wówczas transakcje odbywają się zgodnie z przepisami ustawy o księgach wieczystych i hipotece, a nie tak jak w przypadku ruchomości  w odniesieniu do przepisów Kodeksu Cywilnego.