Lombard

Czy lombardy skupują złoto i srebro?

Lombardy w wielu sytuacjach są ratunkiem na chwilowe problemy finansowe. Zdarza się, że nie możemy czekać do kolejnej wypłaty lub aż bank rozpatrzy nasz wniosek o kredyt. Wówczas z łatwością możemy oddać jedną z wielu rzeczy, które posiadamy pod zastaw w lombardzie. Do skupowanych w lombardach przedmiotów zalicza się również biżuteria. W większości przypadków skutecznie pozbędziemy się zarówno srebra, jak i złota. Należy jednak pamiętać, że obecnie cena rynkowa srebra jest dość niska, a dodatkowo będzie uzależniona od jego próby, więc sprzedawanie takich kruszców może okazać się nieopłacalne. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na złoto. Cena jaką uzyskamy zależna jest od co najmniej kilku czynników, tak więc zanim zdecydujemy się na sprzedaż warto prześledzić ceny skupu w naszej okolicy. Zwykle uzależnione są one od gramatury przedmiotu i próby.

Sprzedawanie rzeczy do lombardu

W przypadku biżuterii dla lombardu nie ma znaczenia, czy jest to wisiorek, pierścionek czy bransoletka. Oceniana jest dokładna wartość przedmiotu oraz to za ile będzie on mógł zostać sprzedany. Musimy więc brać pod uwagę, że nie uzyskamy pełnej wartości, gdyż lombard również musi na tej transakcji zarobić. Jest to jednak rozwiązanie dla wielu osób wyjątkowo korzystne, głównie dlatego że pieniądze otrzymuje się od ręki i od razu można nimi dysponować. Złoto i srebro jest skupywane albo na sprzedaż, albo dalej odsprzedawane do przetopienia, znaczenie ma tu cena za gram. Niektóre osoby po odzyskaniu płynności finansowej odkupują sprzedane rzeczy, pod warunkiem że są one nadal w lombardzie i są wystawione na sprzedaż.

Srebro i złoto

W przypadku złota wystarczy nam często zastawienie małej ilości rzeczy, aby uzyskać to czego oczekujemy finansowo, więc poniekąd jest to rozwiązanie zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli chcemy sprzedać srebro to potrzebna będzie nam jego znaczna ilość, aby było ono w jakiś sposób przydatne. Niektóre lombardy decydują się na wystawienie srebrnej biżuterii na sprzedaż, jednak w większości przypadków jest ono sprzedawane do przetopienia.