Lombard

Czy w lombardzie można zastawić nieruchomość?

dom z banknotów

Lombardy są instytucjami finansowymi o wieloletniej tradycji, bo ich początek sięga czasów starożytnych Chin. Pod koniec średniowiecza włoscy bankierzy masowo udzielali pożyczek. Idąc śladami historii, widać jak bardzo potrzebne są lombardy, bez względu na epokę. W zasadzie nigdzie nie pożyczymy pieniędzy tak szybko jak właśnie w lombardzie. Praktycznie po kilkunastu minutach, wyjdziemy z gotówką. Jeśli zastawiamy przedmiot, musimy tylko podjąć decyzję, kiedy zwrócimy pieniądze. Pilnujmy terminu, ponieważ wzrosną odsetki. Jeśli mamy problem ze zwrotem pieniędzy, wystarczy przyjść do lombardu i przedłużyć termin spłaty. Lombardy są przyjaznymi instytucjami, ale musimy wywiązać się z umowy, bo zastawiona rzecz, zostanie wystawiona na sprzedaż. Nie ma z resztą w tym nic dziwnego, w końcu skąd lombard ma wiedzieć, że chcemy oddać pieniądze i odzyskać zastawiony przedmiot. Wiąże nas z instytucją umowa pisemna, z której obie strony muszą się wywiązać.

Zasady udzielania pożyczek w lombardzie

Popularność lombardów nigdy nie zmalała, co oznacza, że są potrzebne na rynku. Działają praktycznie w każdej miejscowości. Pożyczki pod zastaw są proste i uczciwe. Przynosimy do punktu Lombard 777 w Krotoszynie daną rzecz, pracownik ją wycenia i po okazaniu dowodu osobistego oraz podpisaniu umowy, otrzymujemy gotówkę. Pożyczkę musimy spłacić zgodnie z podpisana umową, bo w przeciwnym razie przedmiot jest wystawiony na sprzedaż. Możemy odkupić go wówczas od lombardu. Jest możliwość przedłużenia spłaty pożyczki, pod warunkiem, że pojawimy się przed końcem trwania umowy. Nie ma tu żadnego podstępu, warunki stanowi umowa. Lombard oferuje nie tylko szybkie pieniądze pod zastaw, ale również możliwość zakupu, wystawionych na sprzedaż produktów. Bardzo często kupimy nowe rzeczy na gwarancji, w bardzo okazjonalnych cenach. Lombardy są chętnie odwiedzane przez kolekcjonerów, którzy poszukują wartościowych przedmiotów.

Przedmioty oddawane do lombardu

Lombard skupuje przede wszystkim złoto, biżuterię, drogocenne kamienie, maszyny i urządzenia; sprzęt elektroniczny, AGD, RTV, antyki, obrazy, rzeźby, przedmioty kolekcjonerskie, pojazdy jednośladowe, samochody, łodzie, nieruchomości i inne rzeczy ruchome. Instytucja przyjmuje jedynie takie produkty, które będzie mogła zbyć, gdy ich właściciele, nie będą chcieli odebrać. Jeśli jest problem ze sprzedażą np. sprzętu, wiele osób zostawia go w lombardzie. Dzięki temu pozbywa się problemu, otrzymując określoną kwotę. Właściciel lombardu znając sytuację na rynku, nie wszystkie przedmioty przyjmie. Z usług lombardów skorzystają jedynie osoby pełnoletnie. Warunkiem koniecznym do sfinalizowania transakcji, jest okazanie dokumentu tożsamości. Lombard zawsze działa zgodnie z prawem. Jeśli Policja prześle do lombardów informacje o skradzionych przedmiotach, a pojawi się z nimi klient, w celu zbycia, właściciel danego punktu, ma obowiązek zareagować.

Zastawienie nieruchomości w lombardzie

Lombard 777 w Krotoszynie udziela pożyczek pod zastaw gruntów rolnych. W przypadku działki musimy podać numer księgi wieczystej, akt notarialny jako podstawę nabycia nieruchomości, wypis i wyrys z rejestru gruntów, wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy decyzję o warunkach zabudowy. Przedstawiamy również dokładnie zrobione zdjęcia obrazujące działkę i otoczenie. Lombard dokonuje wyceny, na podstawie średniej rynkowej i stanu technicznego działki. Oczywiście pracownik lombardu udaje się na miejsce, w celu sprawdzenia gruntu rolnego. Podpisywana jest umowa w formie aktu notarialnego i otrzymujemy pożyczkę. Czas oczekiwania na gotówkę, jest uzależniony od dostarczenia dokumentów, przez właściciela nieruchomości. Im szybciej to nastąpi, tym wcześniej wypłacane są pieniądze. Co ważne, warunki zawarte w umowie, nie podlegają zmianie, w czasie jej obowiązywania. Po spłacie pożyczki, umowa traci moc i nieruchomość wraca do prawowitego właściciela.