Lombard

Jaką biżuterię można zastawić w lombardzie?

biżuteria pod zastaw

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Skorzystaj z usług lombardu. Aby to zrobić, wystarczy, że dysponujesz wartościowym przedmiotem i jesteś gotów oddać go pod zastaw. Zastaw może obejmować złoto, telefony komórkowe, sprzęty AGD i RTV, a nawet samochody. Najczęściej jednak dotyczy biżuterii. Jeżeli masz w swojej kolekcji bransoletki, pierścionki lub kolczyki, które uważasz za wartościowe, śmiało możesz podjąć próbę ich wymiany na gotówkę. Poniżej podpowiadamy, jaką biżuterię przyjmują lombardy oraz wyjaśniamy, na jakiej podstawie szacują jej wartość.

Jaki rodzaj biżuterii można oddać pod zastaw w lombardzie?

Pod zastaw w lombardzie możesz oddać wyłącznie biżuterię, która ma wartość rynkową. Liczy się to, by można byłoby ją w przyszłości sprzedać z zyskiem. Lombardy najchętniej przyjmują złoto, srebro lub platynę. Szczególnie atrakcyjna jest dla nich również biżuteria z kamieniami szlachetnymi. W Krotoszynie pożyczek od ręki pod zastaw kamieni szlachetnych i złota udziela Lombard 777. Najcenniejsze są brylanty, ale wartość pierścionków, naszyjników czy kolczyków istotnie podnoszą też np. rubiny, szmaragdy czy szafiry. Dużym atutem biżuterii jest także jej unikalność. Jeśli pochodzi z unikatowych kolekcji lub limitowanych serii, których obecnie już się nie produkuje, jej wartość rośnie.

Wyroby jubilerskie jawią się też jako szczególnie wartościowe zwłaszcza wtedy, gdy powstają na indywidualne zamówienia i są jedyne w swoim rodzaju. Jeśli wyróżnia je nietypowy design, a przy okazji cenny materiał, w lombardach automatycznie są więcej warte. Oprócz kruszcu przy wycenie biżuterii pod zastaw ważną rolę odgrywa też próba. Im jest wyższa, tym bardziej cenny jest wyrób. Oznacza to, że jest w nim mniej dodatków, a więcej szlachetnego kruszcu, takiego jak np. złoto czy platyna. Nie bez znaczenia jest też waga wyrobu. Pamiętaj jednak, że ostateczną cenę biżuterii mogą obniżać grawery, zwłaszcza te o osobistym charakterze. Imiona czy daty wygrawerowane na biżuterii mają wartość sentymentalną, ale nie rynkową.