Lombard

Pożyczka w lombardzie. Wymogi formalne

pożyczka

Potrzebujesz pieniędzy, a jednocześnie chcesz uniknąć wielu formalności? Opcją dla Ciebie jest pożyczka w lombardzie, w przypadku której można oczekiwać naprawdę minimum formalności. Jak wygląda to w praktyce i dla kogo taka pożyczka jest najlepszym rozwiązaniem?

Pieniądze bez zaświadczeń i sprawdzania zdolności kredytowej

Główną zaletą pożyczki w lombardzie jest naprawdę minimum formalności. W przeciwieństwie np. do banku, nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o zatrudnieniu oraz posiadanej umowie. Nie odbywa się więc weryfikacja zdolności kredytowej, dzięki czemu proces jest szybki i wygodny. Głównym warunkiem pozyskania pieniędzy jest natomiast zastaw określonej rzeczy i oczywiście kwota takiej pożyczki nie może przekraczać wartości danego zastawu.

W przypadku tego ostatniego to oczywiście właściciel lombardu ocenia, czy konkretny przedmiot może go stanowić. Generalnie są to jednak artykuły o wysokiej wartości rynkowej, w tym biżuteria, urządzenia elektroniczne, a także dzieła sztuki.

Umowa pożyczki w lombardzie od strony praktycznej

Jak się okazuje nie ma przepisów prawnych wskazujących, jak powinna wyglądać taka umowa od strony praktycznej. Warto jednak, aby w przypadku pożyczki pod zastaw uregulować pewne kwestie, dla bezpieczeństwa obydwu stron. W praktyce więc najczęściej podpisuje się prostą umowę w której poza danymi stron, określa się też oczywiście wysokość pożyczki, termin jej spłaty, a także co jest przedmiotem zastawu. W umowie powinna znajdować się też informacja o oprocentowaniu, które zgodnie z literą Kodeksu cywilnego nie powinno być wyższe, aniżeli 10 proc. w skali rocznej.

Dla kogo pożyczka w lombardzie?

Wiemy już, jakie są zalety pożyczki w lombardzie. Do kogo jednak w szczególności kierowana jest taka opcja?

Jak widać pożyczka w lombardzie to minimum wymogów formalnych, dzięki czemu pozyskanie gotówki jest naprawdę szybkie. Taką ofertę mamy też dla naszych klientów w Krotoszynie. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne oprocentowanie i przejrzyste warunki współpracy.